İbrahim Alagöz: Sektörümüze Standart Getirmek İçin Çalışıyoruz

Bursa Sorumlu Emlak Danışmanları Derneği (BURSED) Başkan Yardımcısı ve Kurucu Üyesi İbrahim Alagöz, dernek yönetimi olarak sektörlerini geliştirecek, sorunların çözümü için doğru ve zamanında adımlar atılması, tüm paydaşlar ile ortak hareket edilip üyeler için maksimum fayda sağlayacak şartların sağlanması adına çalışmalarını yürüttüklerini belirtti.

BURSED’in sektörde faaliyet gösteren, ortak amaçları olan Türkiye Emlak Federasyonları’nın bünyesinde bulunan sorumlu emlak danışmanları ve taşınmaz ticareti yetkili kuruluşlarının büyük bir kısmının desteğini alarak kurulduğunu belirten İbrahim Alagöz, birlikte hareket ederek sektörlerinin büyümesine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

İbrahim Alagöz, Çağdaş gayrimenkul sektörünün oluşturulması ve geliştirilebilmesinin kurumsal ve profesyonel danışman ve firmalarla sağlanabileceği gerçeğinden yola çıkarak sektörün kendisini disipline ederek, hizmetlerinde kalite standartlarının yükselmesine öncülük etmesini amaçladıklarını vurguladı.

SEKTÖRE YETKİ BELGESİ ALINMASI ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

BURSED olarak sektörlerinde kalite standartlarını yükselmesine öncülük etmek için çalıştıklarını belirten İbrahim Alagöz arzu edilen standardizasyon çalışmaları için önemli bir adımın devlet tarafından atıldığını vurguladı. İbrahim Alagöz, Resmi Gazete’de yayınlanan 30442 Sayılı Taşınmaz Ticareti Hakkındaki Yönetmelik ile birlikte gayrimenkul ve emlak sektörü temsilcileri için yetki belgesi alınması zorunluluğu getirildiğini hatırlatarak, sektör temsilcilerini mesleklerine ve işlerini doğru bir şekilde yürütmeye çalışan meslek mensuplarına sahip çıkmaya çağırdı. Alagöz, ayrıca vatandaşları gayrimenkul ve her türlü taşınmaz alım satımında yetki belgesi sahibi firmalarla çalışarak, kayıt dışı ekonomi ve standartlar dışında kalan, kontrolsüz alışverişe karşı uyardı.

 

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ