BURSED Yönetiminden Btso Başkanı İbrahim Burkay’a Ziyaret

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ı ziyaret eden Bursa Sorumlu Emlak Danışmanları Derneği (BURSED) Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Hasırcı, sektörlerinde çağın gereklerine uygun iş standartlarının oluşturulması ve geliştirilebilmesinin kurumsal ve profesyonel danışman ve firmalarla sağlanabileceğini kaydetti.

Bursa Sorumlu Emlak Danışmanları Derneği (BURSED) Başkanı Rıdvan Hasırcı, Başkan Yardımcısı İbrahim Alagöz ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ı ziyaret etti. Ziyarette BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Alparslan Şenocak’da katıldı. Çalışmalarını anlatan BURSED Başkanı Rıdvan Hasırcı, mesleki yeterlilik belgesine sahip gayrimenkul sektör temsilcilerini bir araya getirmek amacıyla kurduklarını söyledi. Hasırcı, Mesleklerine bir standart getirip, üyelerinin yaşadıkları sorunları çözüme kavuşturmak, üyelerine ve meslektaşlarına mesleklerinde geleceğe giden yolda destek olup, öncülük yapabilmek adına dernek olarak bir araya geldiklerini anlattı. Rıdvan Hasırcı, sektörlerinde çağın gereklerine uygun iş standartlarının oluşturulması ve geliştirilebilmesinin kurumsal ve profesyonel danışman ve firmalarla sağlanabileceğini vurgulayarak, BURSED’in sektörün kendisini disipline ederek, kalite standartlarının yükselmesine öncülük etmesini amaçladıklarını söyledi.

Devletin attığı adımlarla çabalarının pekiştirildiğini belirten Rıdvan Hasırcı, “1 Eylül’den itibaren meslektaşlarımıza mesleki yeterlilik belgesi alma zorunluluğu getiriliyor. Bu sayede emlak sektöründe kayıt dışı ekonominin ve çalışma şeklinin önüne geçilmiş olacak. Gayrimenkul alışverişinde bulunacak vatandaşlarımıza yetki belgeli meslektaşlarımızı tercih etmelerini öneriyoruz.” dedi.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ise her sektörde standardizasyonun önemine vurgu yaptı. Gayrimenkul sektörü temsilcilerine mesleki yeterlilik belgelerini alma konusunda BTSO MESYEB ile destek vereceklerini belirten Burkay, tüm sektör temsilcilerinin çağın gereklerine uygun çalışma ve üretme şekillerini yakalayarak, günümüzün rekabet koşulları ile baş edilebileceğinin altını çizdi. Bursa’ya ve Bursa ekonomisine katkı koyacak her türlü çalışmanın yanında olacaklarını hatırlatan İbrahim Burkay, Türkiye genelinde olduğu gibi Bursa’da da önemi gitgide artan gayrimenkul sektörünün geleceği adına atılan bu adıma ellerinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.

 

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Zaten bir hesabım var

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ